Muutamia VW hartsimalleja tutkineena tämä on tähän mennessä käsiini osuneista parasta laatua. Suhteellisen ohutta valua ja enimmäkseen skarppia. Sanomista löytyy lähinnä takaikkunan karmeista ja sisäkatossa olevista valujäljistä. Jäljempi vika helppo korjata mutta karmeista en niinkään tiedä. Korin lisäksihän tässä ei juuri osia ole, merkki keulalle, lisättävä penkki ja lyhyemmät sivulaidat, loput otetaan Hasegawan pick-upista. Keulamerkille ei korissa ole mitään paikoitusta auttavia reikiä joten sen asettelu lienee oma hommansa, toisaalta nystyröiden/reikien puute helpottaa niitä jotka haluavat tehdä mallin ilman merkkiä.
Team Lentäjät | Jarkon@IRCnet #fcma | jargon.kuvat.fi | Facebook | Twitter - Ensin katseltiin Youtubesta rallia, joissa on hyvät äänet ja otettiin samalla kuppia. Sitten röhkittiin.
Tätä tuli joskus itsekin ihasteltua netissä. Hyvännäköinen tekele. Minkähän takia tuo takalasinkehys on tarvinnut tuolla lailla kötöstellä? Eikös se ole suoraan Hasegawan avolavan hytin takaseinä taaksepäin siirrettynä?